Olağanüstü Toplantı Duyurusu

Derneğimizin olağanüstü toplantısı 14.04.2024 günü saat 16.00’de yapılacaktır. Çoğunluk sağlanamazsa 2.... 

Avcılık tüm Türkiye’de Yasaklandı! 2023

Avcılık tüm Türkiye’de Yasaklandı! Tarım ve Orman Bakanlığı, Kara Avcılığı Kanunu 5 ve 12’nci maddesi kapsamında... 

2022-2023 Avlanma Pulları Kulübümüze gelmiştir

2022-2023 Av sezonu Ülkemize hayırlı uğurlu kazasız bir sezon olsun. 280 Pul + Aidat 1 TL + Vergi 497 TL Üyelerimiz... 

2022-2023 Mak Kararları

Bu konuda gelen yazıyı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Tüm üyelerimizin dikkatine…  Devamı →

2021-2022 Av sezonu avlanma pullarımız gelmiştir.

Değerli dernek üyelerimiz 2021-2022 Av Sezonu 21 Ağustos 2021 Ctesi günü üveyik-bıldırcın ve yaban domuzu avı ile... 

4.581 views

Tarsus Av Turizminde Marka Şehir olabilir.

Kategori : Avcılık Haberleri, Genel - Etiketler :, , - Tarih : 04 Nisan 2015

tufan

Tarsus Türkiye’de Av Turizminin Kalbi Olacak

Tarsus Damlama Örnek Avlağı açıldı. Artık avcılar Yılın 12 Ayı, Haftanın 7 günü keklik ve sülün avını rahatça yapabilecek.  Ve Tarsus Türkiye’nin her tarafından gelen avcıları ağırlayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tarsus Avcılar Kulübü Başkanı ve Avlak İşletmecisi Tufan Dokucu yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Ülkemiz avcılık konusunda sıkıntılı bir süreçten geçmekte. Hem limitlerin az olması hem de zaman kısıtlaması av camiasının kanayan yarası hali devam ediyor. Tabi ki av limitleri ve zaman kısıtlamasının mantıklı açıklamaları yok değil ama yine de bu durumlar av camiasında sıkıntılı bir sürecin başlamasına sebep oldu. Diğer türlerin giderek azalması da ayrı bir konu. İşte tam da bu durumda örnek avlak lar sürecin sağlıklı işlemesinde hem doğadan hem de avcıdan yana fayda getireceğine inanıyorum. Neden derseniz avlağımızda avı yaptırılan türler yetiştirilme türlerdir. Dolayısıyla doğadaki kuşun avlanma ihtimalini düşürüyor. Böylelikle hem avcı av zevkini yaşayacak, hem de doğa kendinden bir şey vermemiş olacak. Güzel bir yola girdik. Av camiasının desteğiyle bu yolda başarılı olacağımıza inanıyorum.”

Tufan Dokucu’yla avlak üzerine soru ve cevaplar;

Soru: Avlağınızda hangi türlerin avı yapılıyor?

Cevap: Avlağımızda şimdilik kınalı keklik ve Sülün avı yaptırıyoruz. Bu kuşlar üretim izinli işletmelerden temin ediliyor.  Sağlıklı kaliteli kuşlar. Bu konuda avcı arkadaşlarımızın yüreklerinin rahat olmasını diliyorum.

Soru: Avlağınızda zaman ve limitler nasıl?

Cevap: Avcı dostlarımız avlağımızda yılın 12 ayı haftanın 7 günü av yapabilirler. Limit sınırımız yoktur. Avcı yada av grupları avlamak istedikleri kuş miktarlarını bize rezervasyon sırasında bildiriyorlar. Bizde o gün istedikleri adette kuşu avlakta hazır ediyoruz.

Soru: Avlağınızda avlanma şartları nelerdir?

Cevap: Avcılık belgesi  ve ruhsatlı tüfeği olan kadın erkek herkes avlağımızda rahatça av yapabilir.

Soru: Bir av günü nasıl geçiyor?

Cevap: Avlağımız rezervasyon sistemiyle çalışıyor. Gelmek istediğiniz günü ve avlamak istediğiniz türü adedi bize belirtiyorsunuz. Bizim buradaki tek şartımız en az 5 kuş ve üzeri avları rezerve edebiliyoruz.  Geleceğiniz gün sizi karşılıyoruz. Kuşları size gösteriyoruz ve araziye salınımını sizin eşliğinizde yapıyoruz. Arazimiz çok büyük. Belirli bir süre geçtikten sonra siz araziye giriyor ve avınızı gönlünüzce yapıyorsunuz.

Soru: Avlağınızda güvenlik kuralları neler?

Cevap: Av sporu özellikle kara avcılığı ateşli silahlarla yapıldığı için www.ornekavlak.com sitemizde dikkat edilmesi gereken güvenlik kurallarını yayınladık. Avcı dostlarımız mutlaka bu bilgilere hakimdir. Ama müsait olduklarında sitemizden bu kuralların üzerinden bir kere daha geçmelerini öneriyoruz. İnşallah herhangi bir kaza yaşamayız. Tecrübeli olmak benim başıma gelmez demek olmaz. Her avcı tedbirli olmak zorunda.

Soru: Ulaşım, konaklama hakkında bilgi verir misiniz?

Cevap: Avlağımız Tarsus’a 30 km uzaklıktaki Damlama ve Yanıkkışla mahalleleri (köyleri) arazilerindedir. www.ornekavlak.com sitemizde krokisi vardır. Biz rezervasyon da avcı arkadaşlarımıza nasıl gelineceği konusunda tarifte bulunacağız. Şehir dışından gelen avcılarımız için hesaplı şekilde kiralayabilecekleri köy evleri yada Tarsus’ta anlaşmalı olduğumuz otelleri seçenek olarak kendilerine sunacağız. Kahvaltı ve yemek konusunda uygun rakamlarla avcılarımıza hizmet vereceğiz.  Avcılar kendi imkanlarıyla da çadır vs.  arazide konaklayabilirler. Biz onları rahat ettirmek için elimizden geleni yapacağız. Avcılar bizim müşterimiz değil dostlarımızdır. Sonuçta bizlerde avcı ve doğa dostuyuz.

Tarsus Damlama Örnek Avlağı İletişim Bilgileri:

Adres: Damlama-Yanıkkışla Köyü / Tarsus
Telefon: 0537 686 72 82
e-mail: tufan.dokucu@gmail.com
web: www.ornekavlak.com

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :