Olağanüstü Toplantı Duyurusu

Derneğimizin olağanüstü toplantısı 14.04.2024 günü saat 16.00’de yapılacaktır. Çoğunluk sağlanamazsa 2.... 

Avcılık tüm Türkiye’de Yasaklandı! 2023

Avcılık tüm Türkiye’de Yasaklandı! Tarım ve Orman Bakanlığı, Kara Avcılığı Kanunu 5 ve 12’nci maddesi kapsamında... 

2022-2023 Avlanma Pulları Kulübümüze gelmiştir

2022-2023 Av sezonu Ülkemize hayırlı uğurlu kazasız bir sezon olsun. 280 Pul + Aidat 1 TL + Vergi 497 TL Üyelerimiz... 

2022-2023 Mak Kararları

Bu konuda gelen yazıyı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Tüm üyelerimizin dikkatine…  Devamı →

2021-2022 Av sezonu avlanma pullarımız gelmiştir.

Değerli dernek üyelerimiz 2021-2022 Av Sezonu 21 Ağustos 2021 Ctesi günü üveyik-bıldırcın ve yaban domuzu avı ile... 

7.083 views

2013 İlçe Av Komisyonu Toplandı

Kategori : Avcılık Haberleri, Genel, Tarsus Haberleri - Etiketler : - Tarih : 01 Şubat 2013

ilce-av-komisyonu-tarsus (1)

Kulüp Başkanımız Sn. Tufan Dokucu’nunda katıldığı Tarsus ilçe Av Komisyonu toplantısı yapıldı. Kaymakam ve Komisyon Başkanı Orhan Şefik Güldibi, kaymakamlık toplantı salonundaki toplantıda, doğanın ve nesli tükenmekte olan hayvanların korunmasına ilişkin çalışmaların çok ciddi şekilde sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye’de çok sayıda hayvanın neslinin yanlış avlanma nedeniyle yok olmakta olduğunu, bunun için başta kamu görevlileri, muhtarlar ve diğer yetkili ve görevliler ile vatandaşların doğanın korunması noktasında son derece duyarlı olmaları gerektiğini ifade eden Güldibi, alınan kararlara herkesin riayet etmesini istedi.

Güldibi, her avcının bir çevreci ve doğa dostu olduğunu belirterek, “Gelecek kuşaklara güzel bir çevre doğa bırakmak için son derece dikkatli ve duyarlı olunması gerekiyor. Avcılığın sosyal ve ekonomik boyutları bulunuyor. Doğayı üreterek korumamız gerekir. Doğanın ne kadar önemli olduğunu en iyi şekilde anlatmalıyız” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Tarsus Mühendisi Özlem Kökçü de yaptığı sunumda, 2012 yılı çalışmaları hakkında bilgi verirken, Tarsus’ta kayıtlı bin avcı bulunduğu, kaçak av yapanlara karşı muhtarlar ile vatandaşların da duyarlı olmaları istedi.

Köylerde muhtarlar ve vatandaşlara yönelik bilgilendirme eğitimleri verildiğini belirten Özlem Kökçü, Nisan ve Mayıs aylarında doğaya keklik bırakacaklarını ve 2015 yılında ise devlet avlağı sistemine geçileceğini söyledi.

Toplantıda, kulüp başkanımız Tufan Dokucu İl Av komisyonuna gidecek isim olarak belirlendi.  Toplantıda Tarsus ilçesi sınırlarında Keklik popülasyonunun yeterli düzeyde olmaması nedeniyle 2013-2014 yılı av sezonunda Keklik avının yasaklanmasına karar verildi.

ilce-av-komisyonu-tarsus (2)

Yorumlar (1)
  • 04 Şubat 2013 tarihinde Özlem KÖKCÜ tarafından

    sitenizde sunduğunuz haberler,avcılar için gerekli olan doğru ve faydalı bilgiler ve şahsım ve kurumum adına yapmış olduğunuz güzel yorumlarınız için teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim. Özlem KÖKCÜ

  • Yorum Yaz
    Ad Soyad :
    E-mail :
    Yorum :