Olağanüstü Toplantı Duyurusu

Derneğimizin olağanüstü toplantısı 14.04.2024 günü saat 16.00’de yapılacaktır. Çoğunluk sağlanamazsa 2.... 

Avcılık tüm Türkiye’de Yasaklandı! 2023

Avcılık tüm Türkiye’de Yasaklandı! Tarım ve Orman Bakanlığı, Kara Avcılığı Kanunu 5 ve 12’nci maddesi kapsamında... 

2022-2023 Avlanma Pulları Kulübümüze gelmiştir

2022-2023 Av sezonu Ülkemize hayırlı uğurlu kazasız bir sezon olsun. 280 Pul + Aidat 1 TL + Vergi 497 TL Üyelerimiz... 

2022-2023 Mak Kararları

Bu konuda gelen yazıyı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Tüm üyelerimizin dikkatine…  Devamı →

2021-2022 Av sezonu avlanma pullarımız gelmiştir.

Değerli dernek üyelerimiz 2021-2022 Av Sezonu 21 Ağustos 2021 Ctesi günü üveyik-bıldırcın ve yaban domuzu avı ile... 

3.994 views

10 YILDA ÇOK ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATTIK.

Kategori : Avcılık Haberleri, Genel - Etiketler : - Tarih : 03 Eylül 2016

10 YILDA ÇOK ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATTIK.
TARSUS-avcilar-kulubu-tufan dokucu

 

 

TUFAN DOKUCU: “KAÇAK AVCILIK ORANINI DÜŞÜRDÜK. İLÇELER BAZINDAN EN ÇOK PUL SATIŞI YAPAN KULÜBÜZ.”

Tufan Dokucu: “Başarmak ve önümüze yeni hedefler koymak bizim işimiz. Kaynaklarımızı koruduk geliştirdik. Tarsus’un adının geçtiği herşeye destek verdik. Tarsus’luluk bilincine inandık ve Tarsus’lu olmaktan gurur duyduk.”
2006 yılında kurulan Tarsus Avcılar Kulübü 10ncu yıla ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor. Kuruldukları günden bu yana sürekli önlerine hedefler koyarak ilerlediklerini anlatan Kulüp Başkanı Tufan Dokucu: “Dile kolay. Tam 10 yıl oldu. 10 yıl boyunca sürdürülebilir avcılığın önemini hem Tarsus’umuzda hem de gittiğimiz heryerde anlattık. Kaynaklarımızı sürekli koruduk ve gelişmesi için çaba harcadık. Bütün bunları üyelerimizle birlikte yaptık. Belki de en önemlisi bu. Bunun sonucunda legal avcılığın gelişmesi için avcı kursları düzenledik. Sertifikalı avcı sayımızı arttırdık. Bu avcılarımız hem limitli ava alıştı hem de bir doğa bilincine ulaştı. Bu süreçte avcı profiline de ciddi katkılar yaptığımızı düşünüyorum. Avcı sadece hayvan katili profilinden uzak, doğayı ve çevreyi seven, koruyan ve etrafını uyaran, limitler dahilinde avlanan bir profile ulaştı. En azından kulüp üyelerimizin bu bilinçte olduğunu görüyoruz. Ayrıca düzenlediğimiz etkinlikler le de bu sürecin kolaylaşmasında faydalı oldu. Avcı kurslarımız, avbis toplantılarımız, çevre ve doğa koruma faaliyetlerimiz hedeflerimize ulaşmamızda çok etkili oldu. Bugün Tarsus’ta aktif üye bazında 3’ncü derneğiz” dedi.
BURHANETTİN KOCAMAZ VE ŞEVKET CAN BAŞKANLARIMIZ HER ZAMAN YANIMIZDA…
Tarsun’un tanıtımı içinde ellerinde gelen gayreti gösterdiklerini belirten Başkan Dokucu: “Tarsus’umuza özel bir tür olan Çatalburun köpeğimizin tanıtımı için Uluslararası Köpek Irkları Federasyonuna katıldık. Halen yönetim kurulundayız. Çeşitli dergilerde ve TV’de bunlar ilgili ciddi bilgilendirmeler yaptık. Belgesel çekimlerine eşlik ettik. Yabancı turistlere rehberlik yaptık. Tarsus’umuzu gezdirdik. Nehirlerimizdeki kirli atıklarla ilgili gündem oluşturduk. Su analizleri yaptırdık. Tarsus’lu olarak avcılık federasyonlarında yer aldık. Eğitimler verdik. Tarsus’umuzun adının geçtiği heryerde bulunmaya çalıştık destekledik. Tarsusluluk bilincine inandık ve Tarsuslu olmaktan gurur duyduk. Bu süreç boyunca özellikle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’a ve Tarsus Belediye başkanımız Sayın Şevket Can’a bize verdiği desteklerden ötürü teşekkür ediyorum. Ne desek hep arkamızda durdu. Allah kendisinden razı olsun ” şeklinde konuştu.

OKULLARDA DOĞA KORUMA DERSİ OLMALI…
Doğa koruma bilincinin arttırılmasının çok önemli olduğunu belirten Başkan Dokucu: “Kulüp olarak daha önceki etkinliklerimiz de de özellikle belirttiğimiz bir husus var. Doğa Koruma bilincinin ilköğretim yıllarından itibaren çocuklarımıza ders olarak verilmesi gerektiğini söylüyoruz. Bu yıl inşallah Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bu konuda önerilerimiz olacak. İnşallah bu yıl bu konuya daha çok dikkat çekmiş olacağız” dedi.
Sürekli yeni hedeflerle yürümeye devam edeceğiz diyen Başkan Dokucu: “Bizler 10 yıldır hep önümüze hedefler koyduk. Başardık deyip durmadık. İnşallah önümüzde gerek Tarsus’umuz gerekse Av camiamız için plandığımız işler var. Allah ömür verdikçe çalışmaya devam edeceğiz. Bu münasebetle yönetim kurulumuza ve üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :